Úvod

Luhačovice se nacházejí ve Zlínském kraji 16 km jihovýchodně od Zlína na říčce Šťávnice. Luhačovice jsou v dnešní době největší moravské moderní lázně. Využívají přírodních léčivých zdrojů, příznivých klimatických podmínek ke kvalitní komplexní lékařské péči o pacienty s onemocněním dýchacího ústrojí, trávicího ústrojí, nemocí z poruch látkové výměny a poruchy pohybového aparátu.

Prostředí

Příznivé klimatické podmínky, čisté upravené parky a fontány jsou oázou pro všechny, kteří se potřebují zastavit a relaxovat. Nádherná přírodní scenérie a lahodný vzduch prosycený silicemi z okolních lesů, jsou neodolatelnou nabídkou pro nenáročné procházky do lázeňských parků a okolní přírody. 

Hudba a kultura

Hudba a kultura patří do Luhačovic stejně jako léčivé prameny. Ve městě se nachází velké množství nejrůznějších kaváren, vináren, restaurací a cukrářství. Dále zde můžete využít sportovní halu, tenisové kurty nebo lázeňské divadlo. Do Luhačovic se dnes nejezdí jen za léčením, ale zdejší podmínky vás uspokojí jak turisticky, tak sportovně i společensky. Pro turistiku jsou v Luhačovickém okolí vytvořeny speciální okruhy s přírodní scenérií.

 Nejčastějším suvenýrem, který si hosté odvážejí z Luhačovic, jsou vyhlášené oplatky. Oplatky můžete ochutnat tradiční čokoládové, oříškové, popřípadě mátové nebo pomerančové. Tradiční receptury a poctivá výroba jsou zárukou výborné chuti. 

Voda a léčivé prameny

Symbolem tohoto města je voda ve všech různých podobách. Vždyť díky přírodním minerálním pramenům tady mohly vzniknout vyhlášené lázně. Jsou to vody zejména Vincentky, Ottovky a Aloisky a další prameny, které vepsaly toto místo do paměti mnoha spojených návštěvníků. Tyto vody jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě, nejenom pro vysoký obsah minerálních látek, ale také pro vynikající proplynění. V lázních je využíváno celkem sedmnáct hydrogen-uhličitano-chlorido-sodných kyselek a jeden pramen sirný. Minerální prameny obsahují sodík, draslík, vápník, hořčík, železo, mangan, měď, stroncium, hliník, jód, lithium, baryum, fluor, bór, beryllium, stříbro, nikl, titan, zinek.

 Voda v Luhačovicích slouží také k relaxaci těla. Moderní wellness centra, bazény, nový venkovní aquapark Duha www.pozlovice.cz )  na přehradě a nová krytá plovárnawww.plovarnaluhacovice.cz ) v centru města s celoročním provozem oceňuje stále více spojených návštěvníků.

 Vyznavači aktivního odpočinku najdou ve zdejších lázních pestrou sportovní a relaxační nabídku. Z nabídky tras pro cykloturistiku je možné vybrat nenáročnou projížďku po rovince nebo náročný výšlap do okolních lesů odměněný nádhernými výhledy. Stejně tak si vhodnou trasu vyberou také pěší turisté. Okolí přehrady je rájem bruslařů a dalších sportovců.

 Luhačovice jsou ideálním místem pro relaxaci, čerpání nové energie. Stále větší obliba relaxačních pobytů napovídá, že je nutné o své zdraví pečovat a nemocem předcházet.

V Luhačovicích se léčí

  • Onemocnění dýchacího ústrojí (astma, alergická onemocnění dýchacích cest, chronická bronichitida, poruchy hlasu a chraptivost, pooperační stavy dýchacích cest, průduškové astma, fibrióza plic.)
  • Nemoci trávicícho ústrojí (poruchy trávení a nechutenství, klidové stádium vředové nemoci žaludku a dvanácterníku, stavy po operacích jícnu, žaludku a žlučníku.)
  • Nemoci z poruch látkové výměny (cukrovka, otylost.)
  • Poruchy pohybového aparátu (bolestivá onemocnění šlach, svalů, úponů, mimokloubní revmatismus, bolestivé syndromy páteře.)
  • Nemoci oběhového ústrojí
  • Onkologické nemoci (onkologické případy po ukončení léčby.)
  • Lázeňská léčba spočívá ve využití přírodních léčivých zdrojů v kombinaci s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami.

 

Luhačovice

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>